دسته‌ها
اخبار

بیانیه جدید دبیرخانه دائمی کنگره

به گزارش روابط عمومی مرکز صدرا به نقل از دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، پس از دیدار استادان دانشگاهی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، دبیرخانه دائمی کنگره بیانیه‌ای را منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی پس از تجربه‌ی برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های متعدد و با توجه به ارتباط گسترده و ممتد با جامعه علمی کشور و خارج از کشور، کمیسیون تخصصی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را در کنار کمیسیون‌های دوازده‌گانه‌ی خود البته با رویکرد ویژه و خاص راه‌اندازی می‌کند.» متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

باسمه تعالی
در لبیک به سخنان رهبر معظم و حکیم انقلاب اسلامی در دیدار با استادان دانشگاهی (۳۱خرداد۱۳۹۶) در مورد ضرورت نظریه‌پردازی و تولید دانش برای دستیابی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به عنوان سند فرادست همه‌ی اسناد نظام جمهوری اسلامی ایران، کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی پس از تجربه‌ی برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های متعدد و با توجه به ارتباط گسترده و ممتد با جامعه علمی کشور و خارج از کشور، کمیسیون تخصصی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را در کنار کمیسیون‌های دوازده‌گانه‌ی خود البته با رویکرد ویژه و خاص راه‌اندازی می‌کند. بنابراین از همه‌ی صاحب‌نظران، اساتید و پژوهشگران به‌ خصوص جوانان مومن و انقلابی تقاضا می‌کنیم که در این راه و مسئولیتی که برعهده گرفته‌ایم، یاری رسان ما باشند.
برنامه‌ی اجمالی این کمیسیون، تولید حداقل دو جلد از «کتاب نظریه» و جذب بدون محدودیت مقالات علمی ـ پژوهشی در حوزه‌های مبانی، نظریه، راهبردها و شاخص‌های پیشرفت به علاوه‌ی طراحی خرده‌نظام‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت خواهد بود.
به نظر ما این کار بزرگ به همت و اراده‌ای بزرگ نیازمند است. همت و اراده‌ای فراتر از آنچه انرژی هسته‌ای و صنایع موشکی و همه‌ی پیشرفت‌های کشور را رقم زده است. کوتاهی‌ها به هر دلیلی که باشد، نمی‌تواند رافع مسئولیت ما برای عدم انجام چنین کار بزرگی باشد.

رئیس دبیرخانه دائمی و دبیر علمی
کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی
عطاءالله رفیعی آتانی
۱ تیر ۱۳۹۶